NEVIETE KAM NA VÝLET NA LIPTOVE?

Valčianska dolina
20 sep

Valčianska dolina

Valčianska dolina je známa pre turistov a všetkých návštevníkov pohoria Malej Fatry. Obec Valča so svojou zaujímavou polohou, obklopená horami a turistickými lákadlami a dobrou infraštruktúrou láka turistov nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Turista tu nájde kvalitné ubytovacie zariadenia s príjemnou obsluhou, čo je základom toho, aby sa hostia k nám vracali. Majú tu k dispozícii hlavne chaty, penzióny a apartmány.

Valčianska dolina sa nachádza na východných svahoch Lúčanskej Malej Fatry. V údolí sa nachádza veľmi známa obec Valča, na úpätí vrchu Kriváň, cez ktorú preteká Valčiansky potok, ktorý dodáva príjemnú atmosféru celému okoliu. Od okresného mesta Martin je to len 11,5 km. Do obce vedú dve prístupové cesty, jedna je z obce Príbovce a druhá z Trnova. Obec leží na Valčianskej pahorkatine, ktorá má rozlohu od obce Bystrička až po obec Slovany. Z dediny vychádzajú dve cyklotrasy, ale v okolí sa nachádzajú ďalšie cyklotrasy, ktoré tiež prechádzajú dedinou Valča.

Celým údolím a celou dedinou Valča prechádza modro značkovaný chodník až na sedlo Maríková a pokračuje ďalej do Kuneradu. Tam sa nachádza známe lyžiarske stredisko Snowland, ktoré je cieľom návštevy lyžiarov v zimnom období.

Lyžiarske stredisko je moderne vybudované, bezpečné a obsahuje všetky moderné výdobytky dnešnej doby. K stredisku sa dostanete priamo autom a máte j dispozícii až 1200 parkovacích miest. Naše stredisko podobne ako skipark Malinô Brdo je lyžiarskym strediskom prímestského typu. Premáva sa tu moderná 4 sedačková lanovka, na zasneženie svahov sú k dispozícii snehové delá a na úpravu terénu na svahoch slúžia ratraky. Na lyžovačku tu je 8 dráh s prevýšením 300 m. Nájdete tu kvalitné lyžovanie hlavne rodinného typu.

Valčianska dolina ubytovanie poskytuje svoje služby priamo pod lyžiarskym strediskom Snowland, ale samozrejme aj v blízkom a širšom okolí. Ubytovne nájdete v každej malej obci a v mestách. Kvalitné ubytovanie nájdete v Martine, Poprade ale aj v Ružomberku odkiaľ sa dostanete veľmi rýchlo všade.

Pri Ružomberku v Hrabovskej doline pri skiparku Malinô Brdo sa nachádza Fatrapark 2 , ktorý zabezpečuje apartmánové ubytovanie so stálou recepciou a vlastnou reštauráciou. Moderné izby s kúpeľňou a kuchynkou uspokoja aj náročných hostí. Náš personál je profesionálny a vždy vychádza v ústrety našim návštevníkom. Spokojní návštevníci sa ku nám vracajú stále vo väčšom počte.

Zanechať odpoveď