NEVIETE KAM NA VÝLET NA LIPTOVE?

Najkrajšie miesta Liptova, Ubytovanie Liptov
14 máj

Ubytovanie Liptov

Pojem ubytovanie Liptov sa stáva zo dňa na deň stále známejším pre ľudí, ktorí radi spoznávajú čarovné kúty Slovenska. Na Liptov chodí stále viac turistov aj rekreantov v každom ročnom období, pretože ponuky služieb sa rozširujú, stále prichádzajú nové investície do cestovného ruchu. Stavajú sa nové ubytovacie zariadenia, nové cesty vrátane turistických ciest, opravujú sa hrady a zámky a ďalšie kultúrne pamiatky regiónu.

Ubytovanie Liptov zahŕňa nielen rekreačné chaty, hotely, penzióny ale aj ubytovacie areály ako napríklad Fatrapark2, ktorý leží v doline Hrabovo pri lyžiarskom stredisku Malinô Brdo. Hotel sa nachádza v prekrásnom prostredí, je moderný a technicky veľmi dobre vybavený. Jeho apartmány splnia všetky požiadavky dnešnej modernej doby.

Samozrejme pre turistov nestačí len krásna príroda a kvalitné ubytovanie. Položme tu otázku, že aké lákadla sú na Liptove pre turistov.

Spomeňme si zemepisnú polohu Liptova, ktorý sa nachádza v obklopení Nízkych a Západných Tatier. Tu sú najvyššie vrchy Ďumbier a Chopok, kde sú vybudované veľké lyžiarske strediská pre milovníkov zimných športov. Naše Tatry sú známe v okolitých štátoch a pôsobia ako lákadlo pre ľudí.

Na severnej a južnej strane Chopku sa nachádza stredisko Jasná so svojimi lyžiarskymi dráhami a bežkárskymi trasami. V Západných Tatrách sa nachádzajú Roháče, ktoré ponúkajú nádhernú horskú turistiku.

V Nízkych Tatrách sa nachádza najväčšie prirodzené jazero Vrbické pleso v nadmorskej výške okolo 1113 m. Pleso vzniklo po ústupe ľadovca, preto sa aj nazýva morénové pleso a zároveň je aj národnou prírodnou pamiatkou od roku 1975.

Spomeňme si ešte známe vodné mlyny v Kvačianskej doline v okolí Chočských vrchov. Mlyny sú jedinečnými pamiatkami svojho druhu, ktoré sú umiestnené v pôvodnom prostredí. Milovníci starej technológie prídu na svoje, keď zistia aká je sila vodného pohonu a uvidia vynaliezavosť našich predkov.

Ubytovanie na Liptove teda doslova nie je len o získavaní nocľahu, ale aj o rozumnom vyplnení času a vidíme, že podmienky na relaxáciu, turistiku, športovanie, ale aj na odpočinok a zábavu sú vynikajúce.

Liptov so svojimi krásami Vás stále čaká.

Zanechať odpoveď