NEVIETE KAM NA VÝLET NA LIPTOVE?

8 nov

Turistické zaujímavosti z oblasti Liptovskej Mary – 2. časť

V tejto časti nášho článku Vám priblížime ďalšie turistické zaujímavosti z oblasti Liptovskej Mary. V prvej časti sme písali o adrenalínových atrakciách, ktoré rozprúdia krv v žilách návštevníkov tohto regiónu. Pozrime si čo tu ešte čaká na turistov?

Aquapark Tatralandia

Aquapark Tatralandia sa nachádza pri Liptovskej Mare neďaleko Liptovského Mikuláša. Je to turistické lákadlo, ktoré má celoročnú prevádzku s bohatou históriou. Tatralandia vznikla pred 15 rokmi a za tú dobu sa už vychytali aj drobné nedostatky, ktoré sa tu vyskytli v priebehu prevádzky. Bazény aj všetky ostatné vodné atrakcie sú napájané termálnou vodou, ktorá je charakteristická pre celú Karpatskú kotlinu. Blahodárny účinok tejto vody pochvaľujú aj samotní turisti.

Nachádzajú sa tu tobogány, je ich deväť, kde šantia hlavne tí mladší, ale uvidíte tu aj starých rodičov spolu s vnúčatmi. Môžete aj vyskúšať saunový svet a rôzne iné zaujímavosti, ktorých počet neustále rastie. Spomeňme tu aspoň atrakciu pod názvom Surf Waves, čo pre nás znamená adrenalín na vlnách. V bazéne pomocou technológie sú vytvorené vlny, ktoré nám dovolia vcelku dobré surfovanie v umelých podmienkách.

Jasná – lyžiarske stredisko

Toto lyžiarske stredisko sa nachádza v pohorí Nízke Tatry a zároveň je aj súčasťou NAPANT ( Národný Park Nízke Tatry). Nízke Tatry majú dĺžku 82 km a nachádzajú sa medzi korytami riek Váhu a Hrona. Jasná Nízke Tatry je najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku, kde sú veľmi dobré podmienky na zimné športy, hlavne na lyžovanie na vrchole Chopku. Tu sa dostanete kabínkovou lanovkou pre 15 ľudí. Na lyžiarskom svahu je 49 km upravených zjazdoviek na vysokej úrovni. V Jasnej sa organizujú aj lyžiarske preteky na svetovej úrovni.

Vybavenie strediska je špičkové, nachádzajú sa tu prostriedky na zasnežovanie, technika na úpravu snehu, osvetlenie, sociálne zariadenia, vleky a lanovky, parkoviska podobne. Nájdete tu krásne zariadenie v ešte krajšom prostredí s kvalitným vybavením.

Turistické zaujímavosti v oblasti Liptovskej Mary aj formou Tatralandie a Jasnej čakajú Vás.

Zanechať odpoveď