NEVIETE KAM NA VÝLET NA LIPTOVE?

2 nov

Turistické zaujímavosti z oblasti Liptovskej Mary

Vodná nádrž a elektráreň Liptovská Mara leží na hornom toku rieky Váh a bola postavená z dôvodu protipovodňovej ochrany, na druhej strane aj z ekonomických dôvodov na výrobu elektrickej energie. Toto významné dielo pre naše hospodárstvo leží medzi Liptovským Mikulášom a Ružomberkom.

Pre nás je vodná nádrž Liptovská Mara dôležitá hlavne z pohľadu využitia cestovného ruchu. Toto prostredie má obrovský potenciál na využitie a pestovanie vodných športov a rekreačných aktivít. Cestovný ruch v tejto oblasti sa plno rozvíja aj vďaka štátnym investíciám do infraštruktúry, do jednotlivých oblastí turistiky, do ktorých sa aktívne zapájajú aj samosprávy, podnikatelia ale aj fyzické osoby. Táto spoločná aktivita vedie k spoločnému cieľu a to k zvýšeniu rastu HDP v oblasti cestovného ruchu.

Na privábenie turistov, rekreantov a návštevníkov treba veľa faktorov a mnoho investícií. Aké sú turistické lákadlá v lokalite Liptovskej Mary?

Liptovská Mara

Ako najväčšia nádrž na Slovensku poskytuje veľa možností. Jej hladinu brázdia vyhliadkové lode, odkiaľ je krásny pohľad na celé okolie. Môžete tu člnkovať, rybárčiť, vyskúšať plachetnice, alebo pestovať rôzne iné vodné športy. Na severnej strane priehrady sa nachádza Liptovský Trnovec, kde nájdete výborné miesto na kempovanie, stanovanie, alebo na ubytovanie v drevených chatách.

Adrenalínové lákadlá

Liptov je aj spájaný s adrenalínovými lákadlami o čom svedčia aj nasledovné atrakcie:

Hurricane Factory Tatralandia – predstavuje aerodynamický tunel v ktorom prúdi vzduch s rýchlosťou 270 km/hod. Tu si záujemci môžu vyskúšať, aké je to vznášať sa a lietať až do výšky maximálne 14 metrov. Atrakcia je pre všetkých pod dohľadom odborného personálu. Zažijete tu pekné adrenalínové chvíle.

TARZANIA Taralandia – priestor sa nachádza v Aqaparku TATRALANDIA blízko Liptovského Mikuláša. Nájdete tu Lanový park postavený v korunách stromov vo výške asi 10 metrov. Sú tu celkom tri trasy k dispozícii. Atrakcia je pre milovníkov výšok, ale môžu to vyskúšať aj ostatní. Každý jednotlivec pri prekonávaní dráhy je istený horolezeckou výstrojou. Na začiatku prekonávania dráhy je poskytnutá inštruktáž pre bezpečnosť.

Adrenalín Centrum Liptovský Mikuláš – sa nachádza v areáli vodného slalomu na rieke Váh. Zažijete tu pravý adrenalín, keď vyskúšate pravý rafting na divokej vode. A to všetko bezpečne pod dohľadom inštruktorov.

Máme tu nespočetné množstvo  turistických zaujímavostí. Teraz sme Vám ukázali len adrenalínové možnosti, ale sú tu aj iné zaujímavostí. Presvedčte sa o tom osobne.

Zanechať odpoveď