NEVIETE KAM NA VÝLET NA LIPTOVE?

skipark malino brdo
28 jún

Skipark Malino Brdo

Skipark Malino Brdo nazývané aj ako lyžiarske stredisko Ružomberok sa nachádza na  Liptove na svahoch pohoria Veľká Fatra v nadmorskej výške od 567 m – do 1209 m. Lyžiarske stredisko sa nachádza len 3 km od Ružomberka a od hlavného cestného ťahu zo Žiliny do Košíc len 2 km.

Upravované svahy strediska pod Malinom vytvárajú veľmi dobré podmienky pre lyžovanie. Celková dĺžka upravovaných svahov je 10,5 km. Skipark Malino Brdo je kvalitným lyžiarskym strediskom prímestského typu kvôli blízkosti k Ružomberku. Východiskovým bodom sa počíta  Hrabovská dolina, ktorá je vzdialená od Ružomberka len 1 km.

História skiparku  siaha do polovice 20. storočia, kedy ľudia začali využívať prímestské lúky a svahy Malina Brda  na lyžovanie najprv len bez úpravy. Po postavení prvých vlekov sa rozbehla stavba lyžiarskeho strediska a onedlho sa to stalo veľmi známym prostredím pre lyžiarov nielen na Slovensku ale i v zahraničí. V roku 1964 postavili kabínkovú lanovú dráhu z Hrabovskej doliny na Malino Brdo a od tej doby sa celé okolie sa zmenilo k lepšiemu a po dokončení skiparku sa turisti len tak tu začali hrnúť.

V dnešnej dobe je skipark Malino Brdo už vybavené lepšie. Zvýšila sa prepravná kapacita lanoviek, dráhy sa vybavili so snežnými delami na zasnežovanie svahov a ratraky upravujú svahy denne , aby lyžiari mali lepšie podmienky. Samozrejme sa nezabudlo ani na osvetlenie dráhy pre večerné lyžovanie. Skipark Malino Brdo sa zaradilo medzi špičkové lyžiarske strediska na Slovensku.

Pre ubytovanie turistov v Hrabovskej doline vyrástli nové hotely, apartmány, penzióny, chaty s ďalšími zariadeniami ako reštaurácie, obchody, parkoviská, turistické cesty a podobne.

Apartmánový dom Fatrapark 2 sa nachádza v Hrabovskej doline od skiparku Malino Brdo len 100 m. Naše ubytovacie zariadenie je postavené   tak, aby v jednotlivých apartmánoch okrem moderných izieb boli aj kúpeľne aj kuchynky. Fatrapark 2 má stálu recepciu a máme k tomu v našom zariadení aj reštauráciu, kde si môžete zabezpečiť stravu na celý pobyt alebo sa najesť podľa výberu jedálneho lístka.

V Hrabovskej doline kombinácia skipark Malino Brdo s ubytovaním v našom apartmánovom dome Fatrapark 2 bude určite najlepšou voľbou pre Vašu nerušenú a krásnu dovolenku na Liptove.

Zanechať odpoveď