NEVIETE KAM NA VÝLET NA LIPTOVE?

24 okt

Ružomberok a cestovný ruch

Každý z nás pozná výbornú zemepisnú polohu Ružomberka, ktorý sa nachádza v Liptovskej kotline medzi Nízkymi Tatrami a Veľkou Fatrou a tým z tohto piateho najväčšieho mesta je dobrý a rýchly prístup do okolitej prírody.

Ružomberok  môžeme charakterizovať aj tak, že je mestom cestovného ruchu a zároveň aj študentským mestom, kde študuje zhruba asi 10 000 ľudí. Cestovný ruch predsa vždy bol spojený s mladými ľuďmi. Mesto je dôležitým dopravným uzlom, ktoré leží na dopravnej železničnej trase Bratislava – Košice. Priemysel sa rozvíja obdobne veľkým tempom a zvyšuje sa aj počet logistických parkov, firiem prevádzok. V živote občanov Ružomberka má veľký význam aj šport aktívnou, ale aj pasívnou formou. Mesto má 45 000 obyvateľov.

Mesto cestovného ruchu v objatí krásnych horských vrchov a ďalších prírodných scenérií je právom vstupnou bránou do okolitej prírody. Práve táto poloha znamená pre Ružomberok pridanú hodnotu v oblasti cestovného ruchu a vedenie mesta to v plnej miere aj využíva.

Ako vyzerá cestovný ruch v Ružomberku?

V Ružomberku je cestovný ruch na vzostupe a práve preto bolo založené združenie Klaster Liptov, ktorý slúži na popularizáciu destinácii Liptova. Toto združenie pracuje veľmi účinne, o čom svedčí aj zvyšujúci sa počet návštevníkov celého Liptova.

Zaujímavosti pre ktoré tu chodia turisti sú v prvom rade v zimnom období dobré podmienky na lyžovanie v oblasti Malinô Brdo, kde je vybudovaný špičkový skipark v doline Hrabovo. O tomto známom lyžiarskom stredisku už zrejme vedia všetci občania Slovenska, ale aj ľudia z okolitých štátov.

V Hrabovskej doline sa v letnom období využíva jazero na vodné športy s veľmi dobrou infraštruktúrou. V tejto doline je zároveň vybudovaných veľa ubytovacích zariadení formou hotelov, penziónov, apartmánov, chát, medzi ktoré patrí aj apartmanový hotel Fatrapark 2.

Pripomeňme ešte obec Vlkolínec, ktorá je súčasťou okolia mesta Ružomberok a je výnimočná zrubovou výstavbou a od roku 1993 je súčasťou svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

Zanechať odpoveď