NEVIETE KAM NA VÝLET NA LIPTOVE?

malinô brdo
5 jún

Najkrajšie miesta Liptova (I. diel)

Slovensko je krásna krajina. Nachádza sa tu množstvo rozmanitých regiónov, doplnených o prírodné skvosty. Jedným z takýchto regiónov je aj Liptov. Preto dovolenka na Liptove patrí medzi tie najobľúbenejšie na Slovensku. My sme pre vás vybrali tie miesta Liptova, ktoré by ste si rozhodne nemali nechať ujsť.

Skanzen Pribilyna

  • toto miesto má schopnosť preniesť každého návštevníka do obdobia stredoveku. Zrazu sa ocitnete na typickom liptovskom sídle. Okolo vás budú poväčšine čarovné drevenice našich predkov, no i goticko renesančný kaštieľ z Parížoviec a ranogotický kostol Panny Márie z obce Liptovská Mara. Kúzlo celému miestu dodáva aj výhľad na Kriváň. Možno aj práve pre túto krásu, si toto miesto vybral Juraj Jakubisko, ako kulisu vo svojom filme Bathory.

Dämanovská ľadová jaskyňa

  • patri medzi najstaršie jaskyňe v Európe. V písomnostiach sa spomína už v roku 1299. Kedysi ju nazývali aj Dračou jaskyňou. Bolo to spôsobené tým, že sa v nej našlo mnoho veľkých kostí, o ktorých si ľudia mysleli, že patrili drakovi. Ako sa neskôr ukázalo, tieto kosti patrili obrovskému jaskynnému medveďovi. Čo je pozoruhodné na tejto jaskyni, je fakt, že je tu trvalá ľadová výplň počas celého roku. Celá prehliadka jaskyňe trvá približne 30 minút. Odporúčame vám však teplo sa obliecť.

Svätojánska rozhľadňa

  • tento skvost sa nachádza v obci Liptovský Ján. Stačí, keď sa z dediny vydáte po vyšliapanom chodníčku, okolo termálneho jazierka Kaďa. Rozhľadňa je drevená a má dve poschodia. Z vyššieho poschodia uvidíte aj najbližšie okresné mesto – Liptovský Mikuláš, ako na dlani. Pri rozhľadni máte taktiež možnosť si posedieť a oddýchnuť na drevených lavičkách.

 

Ak hľadáte vhodné ubytovanie na Liptove či apartmány v Hrabove, odporúčame vám Fatrapark.

Zanechať odpoveď