NEVIETE KAM NA VÝLET NA LIPTOVE?

Možnosti športovania na Liptove - Fatrapark
24 júl

Možnosti športovania na Liptove

O tom, že Liptov patrí medzi najkrajšie regióny Slovenska, nemusíme vôbec pochybovať. Veľakrát si dovolenku na Liptove vyberajú aj ľudia, ktorí miesto relaxu uprednostňujú športové aktivity. A aké možnosti športovania na Liptove môžete praktizovať? Výber je naozaj široký.

Lyžovanie

Pokiaľ sa sem vyberiete v zime, určite vám odporúčame lyžovanie. Liptov, ako región poskytuje množstvo kvalitných lyžiarskych stredísk, kde si môžete do sýtosti zalyžovať. Odporúčame vám predovšetkým strediská SKI PARK Ružomberok, PARK SNOW Donovaly či lyžiarsky areál Žiar – Dolinky.

Aquaparky a kúpaliska

V letnom období, vám určite padne vhod, ak sa budete môcť na chvíľu schladiť pred horúcim počasím vo vode. Liptov ponúka viac, ako dosť takýchto možností. Obľúbenými sú predovšetkým Aquapark Tatralandia – s najväčším celoročným areálom vodnej zábavy na Slovensku, Vodný park Bešeňová s termálnou vodou, ktorá blahodárne pôsobí na pohybové a dýchacie ústrojenstvo človeka, ako aj Liptovská Mara – priehrada na Váhu, na ktorej každoročne oddychujú tisícky rekreantov.

Cyklistika

V posledných rokoch, čoraz viac populárnejší šport na našom území. A vychutnať si ho môžete samozrejme aj na Liptove. Nakoľko cez Liptov vedie diaľničný obchvat, tak množstvo vedľajších ciest, nie je až tak frekventovaných, čo umožňuje využívať ich vo väčšej miere na bicyklovanie. Populárna je hlavne trasa okolo minerálnych prameňov, takže nie ste nútený, si brať až toľko vody so sebou.

Dobrodružné športy

Okrem klasických športov, ponúka Liptov aj netradičné športové aktivity. Jednou z nich je rafting. Ten si môžete konkrétne užiť v areáli vodného slalomu Ondreja Cibáka. Výhodou tohto centra je dobrá dostupnosť, ako aj množstvo aktivít, ktoré tu môžete vyskúšať. Konkrétne tu môžete nájsť vodnoslalomové trate, ktoré sú vhodné na rafting a hydrospeed. Kúsok nad nimi sa zas nachádza tichá voda, ktorá je vhodná pre aquazorbing, paddleboarding či jazdu na kajaku.

Vyskúšať však môžete aj jazdu na štvorkolkách, paintball, ľukostrelbu či motokáry.

 

Ak budete hľadať vhodné ubytovanie na Liptove, odporúčame vám apartmány v Hrabove a to konkrétne Fatrapark.

Zanechať odpoveď