NEVIETE KAM NA VÝLET NA LIPTOVE?

malinô brdo
30 apr

Malinô Brdo a jeho okolie, čím je výnimočné?

Fatrapark 2 a Malinô Brdo sú nerozlučne spojené, o čom svedčí zemepisná poloha. Hotelový rezort sa totiž nachádza len 100 metrov od lyžiarskeho a cyklistického strediska Malinô Brdo, kde sú obrovské možnosti na relaxáciu, turistiku, športovanie, zábavu i na kultúrne vyžitie v zimnom aj letnom období. Apartmány Hrabovo Fatrapark2 Vám poskytnú kvalitné a pohodlné ubytovanie pri krásach Malinô Brda. Lyžovanie na Malinôm Brde predstavuje jedinečný zážitok, v podobe aktívneho relaxu, ktorý učaruje vám aj celej vašej rodine.

Venujme sa teraz aj okoliu, čo nám skrýva čarovný Liptov, čím nás stále prekvapuje?

Cestovný ruch na Slovensku má stúpajúcu tendenciu o tom svedčia novo objavené hotelové rezorty, apartmány každý rok, Fatrapark 2 je jedným z nich a nachádza sa v doline Hrabovo.

Aké sú najzaujímavejšie lákadla Liptova pre turistov?

Spomeňme si najväčší hrad Liptova, volá sa Likava. Patrí medzi najkrajšie kultúrne pamiatky. Nachádza sa tam aj zopár zachovalých objektov, ktoré nám pripomínajú dávnu minulosť. Na hrade sú organizované aj návštevné hodiny pre záujemcov, ktorí si môžu prehliadnuť výstavu. Na hrad vedie aj turistický chodník z Ružomberka.

Tesne v blízkosti hotelového rezortu Fatrapark 2 sa nachádza BIKE PARK Malinô Brdo, ktorý je zároveň najväčší na celom Slovensku a má skutočne zaujímavé parametre. Prevýšenie má 960 metrov na 25 km trati. Tu sa organizujú preteky pre vrcholových športovcov, ale aj pre amatérov, rodiny s deťmi a pre ďalších záujemcov a sú tu aj ďalšie atrakcie.

Kto by nepoznal Demänovskú jaskyňu, ktorá je svetoznáma? Nachádza sa pod severnými svahmi Nízkych Tatier. Bola objavená v osemdesiatych rokoch 19. storočia. Sprístupnená časť pre verejnosť meria 2,5 km a sú vytvorené štyri poschodia. Prírodné úkazy sú prekrásne a stojí to za to všetko vidieť. Sú organizované návštevné hodiny a prehliadku nám spríjemní vyškolený personál.

Nesmieme vynechať ani Liptovskú Maru, ktorá je najväčšia umelá vodná nádrž na Slovensku. Vznikla v roku 1975 so zaplavením 13 obcí a jedna z nich sa volala Liptovská Mara a odtiaľ je pomenovanie vodnej nádrže.

Zaujímavostí je viac, spomínali sme azda len tie najznámejšie kúty Liptova. Ostatné, pre Vás neznalých pomerov, čakajú na objavenie. Fatrapark 2 hotelový rezort pri Malinôm Brde sa teší so svojimi zamestnancami, aby Váš pobyt na Liptove spríjemnili.

Zanechať odpoveď