NEVIETE KAM NA VÝLET NA LIPTOVE?

skipark malinô brdo
9 okt

Lyžovanie v Skiparku Malinô Brdo

Lyžovanie v Skiparku Malinô Brdo sa stáva čoskoro aktuálnou témou pre všetkých lyžiarov a milovníkov toho športu. Teraz začiatkom októbra sa poriadne ozimilo a v Tatrách sa už objavila snehová vrstva. Pod vplyvom veľkých klimatických zmien môžeme očakávať, že v našich horách sa už chystá na zimu.

Slovensko v oblasti športového lyžovania patrí do elitnej skupiny sveta. O tom svedčia dosiahnuté výsledky našich športovcov v rôznych kategóriách. Samozrejme tieto výsledky pridávajú na popularite lyžovania a počet lyžiarov z roka na rok aj stúpa.

Lyžiarske stredisko Malinô Brdo sa nachádza vo Veľkej Fatre od Ružomberka len 3 km v Hrabovskej doline, s výbornou polohou v nadmorskej výške od 567 do 1209m. Toto lyžiarske stredisko patrí u nás do špičkovej skupiny. Lyžovanie v Skiparku Malinô Brdo je zabezpečené nielen dobrými prírodnými podmienkami, ale aj kvalitným technickým vybavením ako umelé zasnežovanie svahov, úprava svahov pomocou ratrakov a umelým osvetlením pre nočné lyžovanie.

Ak začneme pátrať po možnostiach lyžovania v tomto skiparku dozvedáme sa zaujímavé informácie. Podmienky sú výborné pre začiatočníkov, ale aj pre pokročilých lyžiarov s upravenými dráhami, ktoré majú dĺžku od 200 m do 3,9 km. Musíme zdôrazniť, že na svoje si prídu aj lyžiari, ktorí milujú adrenalín. Celková dĺžka upravovaných dráh je 10,5 km. Celkový počet zjazdoviek je 9. Z toho 1 zjazdovka pre začiatočníkov s dĺžkou dráhy 2900 m, 5 zjazdoviek pre stredne pokročilých lyžiarov s celkovou dĺžkou dráhy 4500 m a posledné 3 zjazdovky pre pokročilých s celkovou dĺžkou 3100 m.

V areáli je k dispozícii 6 lyžiarskych vlekov, 2 štvorsedačkové lanovky a osemmiestna kabínková lanovka. Kapacitne tieto prostriedky vyhovujú požiadavkám lyžiarov.

Lyžovanie v Skiparku Malinô Brdo zahŕňa aj potešenie pre snowboardistov, ktorí majú tiež svoju dráhu v dĺžke 200 m spolu s vybudovanými prekážkami.

Pre plynulý chod lyžovania sú zavedené skipasy, aby prevádzka prebehla plynule. Podrobnejšie informácie získate pred začiatkom sezóny.

S lyžovaním v Skiparku Malinô Brdo úzko súvisí aj ubytovanie hlavne pre tých, ktorí sú z iných regiónov alebo pre turistov. Priamo v Hrabovskej doline len 100 m od skiparku Malinô Brdo sa nachádza náš apartmánový hotel Fatrapark 2, kde okrem kvalitného ubytovania nájdete aj dobrú reštauráciu a úložné priestory pre lyžiarsku výbavu. Tešíme sa na Vašu návštevu.

Zanechať odpoveď