NEVIETE KAM NA VÝLET NA LIPTOVE?

9 feb

Ako sa zbaliť na lyžovačku na Slovensku?

Cestovanie nie je jednoduché. Kto už má nacestovaných stovky kilometrov, vie o čom hovoríme. Nie je to len o tom nahádzať si nejaké veci do kufra a vycestovať.
Potrebujeme si zbaliť všetky dôležité veci, no priestor v kufri je obmedzený. A tu nastáva problém. Naskladať do jedného, či do viacerých kufrov veci, ktoré potrebujeme je veľakrát umenie.

Obchody – Do kufra si zbaľte naozaj len to najnevyhnutnejšie. Ak by ste si náhodou niečo zabudli, nerobte paniku. Takmer všetko si môžete kúpiť aj na lyžiarskom stredisku, kde je dostatok obchodov. Poprípade si to môžete kúpiť aj v okolitých mestách.

Knihy – Tie môžete rovno z kufra vytiahnuť. Ak sa nechystáte sám na lyžovačku (predpokladáme, že nie), knihy Vám budú na nič. Užite si prítomnosť kamarátov, s ktorými si idete zalyžovať. Venujte sa partnerovi, či rodine. Navyše ušetrený priestor v kufri môžete využiť ináč.
PS: To isté platí aj pre notebooky, tablety a inú elektroniku.

Výstroj – Kúpte a zabaľte si do kufra čo najkvalitnejšiu. Na výstroji netreba šetriť. Čím kvalitnejšia, tým lepšiu ochranu Vám vie zabezpečiť. Určite by ste si mali zbaliť okuliare (proti vetru a slnku), helmu na ochranu hlavy, chrániče a kvalitnú nepremokavú lyžiarsku bundu.

Teplé oblečenie – Aj úplný nováčik v lyžovaní vie, že na horách je zima. Preto si treba zaobstarať adekvátne oblečenie. Poriadne teplá bunda, čiapka, otepľovačky a termoprádlo Vás dokáže ochrániť pred nepríjemnou chorobou. Ako sa hovorí – čím viac vrstiev, tým lepšie.
Oblečenie sa Vám pravdepodobne neskôr prepotí, preto nezabudnite aj na náhradne oblečenie.

Nevyhnutné veci – Do tejto kategórie patria doklady, hygienické potreby, lieky, ktoré budete možno potrebovať, alebo ktoré beriete. Hodiť sa Vám bude určite aj mapa areálu. A samozrejme netreba zabudnúť na peniaze. Pre istotu si zoberte dvakrát viac. Veď viete ako to chodí na lyžovačkách na Slovensku.

Rada na záver: Určite si zabaľte na cestu aj menší životabudič (nazývaný aj ohnivá voda), ktorý uvítajú najmä páni.