NEVIETE KAM NA VÝLET NA LIPTOVE?

kam na Liptove
2 okt

Kam na Liptove? 3 miesta, ktoré si nesmiete nechať ujsť v lete

Dovolenku na Slovensku obľubuje mnoho Slovákov. Niet sa čo diviť, veď naša vlasť má čo ponúknuť aj napriek tomu, že nemá prístup k moru, ktorý je toľko vyhľadávaný počas letných mesiacov. Ak ste si tento rok vybrali ako svoju destináciu Liptov, ale zatiaľ ešte neviete, kam na Liptove zájsť, aby ste si užili veľa zábavy a oddychu, odporúčame navštíviť tieto 3 skvelé miesta.

FUN park Žiarce

FUN park Žiarce nájdete v obci Pavčina Lehota na začiatku Demänovskej doliny. Je to známe lyžiarske stredisko, ktoré sa počas apríla – októbra mení na letné stredisko, v ktorom nájdete najstrmšiu bobovú dráhu na Slovensku o dĺžke 1000 metrov. Je to skvelý adrenalínový zážitok vhodný pre deti už od 7 rokov.

A ako taká dráha vyzerá? Pozrite si video:

 

FUN aréna Liptov

Ako si lepšie oddýchnuť než pri nejakej dobrej aktivite, ktorá vás pohltí natoľko, že na všetko ostatné zabudnite a žijete len v tom danom momente. Nuž, presne tento pocit môžete zažiť. A to hneď viackrát vo Fun aréne Litpv. Svojimi atrakciami je určená nielen pre deti, ale nájdu si tu svoje aj dospelí.

Pre najmenších sú pripravené aktivity ako trampolína, animácie, detské štvorkolky alebo buginy. Pre väčších a dospelých sú tu aj viac adrenalínové zážitky ako napríklad lezecká stena, paintball, streľba z kuše, luku či winchestrovky, jazda na vznášadle alebo Hummeri H2

Obrova žinka

Predstavte si, že sa spustíte z niekoľko metrovej výšky a prejdete na lane niekoľko desiatok až stoviek metrov na opačnú stranu a pritom pod sebou a po stranách uvidíte všetko na okolo. Áno, presne tak. Aj takýto adrenalín si môžete bezpečne vyskúšať. Ide o tzv. zip. lining. Funguje na princípe gravitácie a to tak, že keď sa spustíte k zemi z vrchu, gravitácia vás potom pritiahne. Pôvodne išlo o spôsob prepravy vo vysokohroských oblastiach, no postupne sa z toho stala dovolenková atrakcia, ktorú si chce vyskúšať čoraz viac ľudí po celom svete.

Pozrite si video nižšie na ukážku priamo z Obrovej žinky:

 

V prípade záujmu o ubytovanie na Liptove navštívte fatrapark2.net/apartmanovy-dom-hrabovo

Zanechať odpoveď