NEVIETE KAM NA VÝLET NA LIPTOVE?

22 máj

Hrabovo

Hrabovo leží v krásnom prostredí Hrabovskej doliny neďaleko od Ružomberku. Krásne okolie Ružomberka lákalo ľudí do prírody už dávno. Postupným vybudovaním turistických ciest a chodníkov najprv len uspokojovali domácich návštevníkov, ale po vybudovaní lanovky a lyžiarskeho strediska aj s vlekom sa Hrabovo stalo známym aj za hranicami Slovenska.

Samozrejme so zvýšenou návštevou turistov sa zvyšujú aj investície do turistických atrakcií, budovaní hotelov, penziónov a iných ubytovacích zariadení.

Priamo v Hrabovskej doline neďaleko Fatraparku2 sa nachádza prírodné jazero s vybudovanou plážou a možnosťou člnkovania sa a kúpania. Najlepšou atrakciou bude určite Aquazorbing, čo znamená dať sa zavrieť do guľatej nafukovačky a zvnútra ju poháňať pomocou nôh a rúk. Pre milovníkov vodných športov v horskom prostredí je to určite veľký prínos. Hrabovské jazero sa stáva pojmom a zároveň stále vyhľadávanejšou vodnou atrakciou.

Ďalšou letnou atrakciou je lanový park Tarzánia, kde skoro na spôsob “Tarzana” môžete liezť po lanách a rebríkoch v korunách stromov, samozrejme pod dohľadom vyškoleného personálu.

BikePark Malinô Brdo poskytuje bicyklovanie po náročnej cyklistickej dráhe. Organizujú tu aj náročné preteky pre profesionálov, ale aj pre amatérov aj dovolenkárov. Môžete si tu požičať aj profesionálne zjazdárske bicykle. Pre náročnejších je to určite adrenalínový šport. Pri zostupe nezabudnite ani na horské kolobežky pre dospelých, ale aj pre deti a získate nové skúsenosti v tomto druhu športu.

Pre milovníkov zimných športov je tu samozrejme lyžovanie, pretože sa tu nachádza špičkovo vybudované lyžiarske stredisko Malinô Brdo, ktoré je známe aj v zahraničí. O tom svedčia návštevníci z okolitých štátov ale aj zo zámoria, ktorí sa často aj vracajú. Sú tu k dispozícii vleky, na zasnežovanie aj snehové delá, kvalitne upravené svahy a dráhy s možnosťou lyžovania aj v noci.

Okrem spomínaných atrakcii Hrabovo poskytuje aj ďalšie možnosti na  relaxáciu, turistiku a odpočinok, ktoré pri návšteve tohto turistického raja budete Vy sami objavovať.

Zanechať odpoveď