NEVIETE KAM NA VÝLET NA LIPTOVE?

fatrapark exterier
13 jan

Prečo ísť na dovolenku na Slovensku?

„Konečne voľno“ – najsladšie slová, ktoré si môžete povedať. Po tvrdej drine v práci máte konečne dostatok času sami na seba, či na oddych. Rozhodli ste sa pre dovolenku s rodinou. Každý rok chodíte do zahraničia do rôznych rezortov, preto ste sa tento rok rozhodli ostať tu a užiť si pre zmenu dovolenku na Slovensku.

Je to veľmi dobrá šanca spoznať lepšie našu kultúru, našu prírodu, či pamiatky. Skvostné zámky, krásne jazerá, rieky, vodopády, či lesy. To je len zlomok z našej krásnej prírody. Navyše počas turistickej sezóny všade žije naša ľudová kultúra. Folklórne vystúpenia môžete zažiť na každom rohu.

Okrem týchto logických faktov, prečo sa vybrať práve na dovolenku na Slovensko, je aj rečová bariéra. Áno, na Slovensku nie je žiadna. Ak nastanú počas Vášho užívania si voľna nejaké nedorozumenia v reštaurácii alebo inde, môžete ich vyriešiť jednoduchšie, ako v krajine, kde sa nehovorí našim jazykom.

Ak máte malé deti, určite bude pre Vás neoceniteľná blízkosť domova. Ak by sa náhodou niečo stalo, poprípade by bolo zlé počasie, domov prídete zo Slovenska určite jednoduchšie ako napríklad z druhého konca Európy.

Aké sú teda ďalšie výhody dovolenky na Slovensku?

Vzdialenosť. Tá ma dokonca dve výhody. Ušetríte si čas zbytočným cestovaním. Nemusíte čakať 10 hodín dokým sa dostanete konečne do bazéna, či k moru. Druhou výhodou sú ušetrené peniaze. Cesta po Slovensku Vás určite vyjde lacnejšie ako napríklad cesta k jadranskému moru do Chorvátska. Navyše nebudete potrebovať ani špeciálne poistenie do zahraničia.

Dovolenkou na Slovensku podporíte aj našu domácu ekonomiku a pomôžete tak v raste životnej úrovne nás všetkých. Môžete napríklad podporiť svojou návštevou región, v ktorom žijete alebo región, kde ste sa narodili.

Navyše o dovolenke na Slovensku každým rokom premýšľa čoraz viac slovenských turistov. Svedčí o tom aj stále zlepšujúci sa slovenský cestovný ruch. Stačí si už len nájsť ubytovanie a môžete ísť.

Ak bude Vaše rozhodnutie akékoľvek nezabúdajte na to najdôležitejšie – oddych a relax. O ten predsa ide.