NEVIETE KAM NA VÝLET NA LIPTOVE?

bešeňová
6 jún

Bešeňová – stredisko termálnych vôd

Veľmi známym strediskom termálnych vôd na Liptove je dedinka Bešeňová, ktorá sa nachádza neďaleko Ružomberka asi len 12 km, časovo autom na 15 minút. Termálna voda v Karpatskej kotline je veľmi častým javom, tak aj v Bešeňovej sa môžu tešiť turisti na kvalitne vybudovaný vodný park s teplotou vody okolo 40 stupňov.

V jednom článku o Liptove sme písali, že v tomto regióne ide o spojenie hôr a vody. Okrem potokov, riek a vodných nádrží sa tu objavuje aj termálna voda, ktorá nás tu poteší v rôznych bazénoch vo vodných parkoch Táto voda obsahuje rôzne minerálne látky, ktoré priaznivo pôsobia podľa lekárov na pohybové ústrojenstvo, na dýchacie cesty ale aj na pleť. V Bešeňovej je tu celoročná prevádzka tohto zaujímavého vodného svetu, kde sa dostanete z každého kúta Liptova veľmi rýchlo.

 Čo všetko čaká na turistov v areáli Bešeňová?

Nájdeme  tu 18 bazénov s termálnou ale aj priezračnou vodou. Od roku 2014 tu pribudli tri nové atrakcie, ktoré sú jedinečné a pôsobia ako lákadla pre turistov. Jedná sa o raftovanie s dĺžkou 220 m na šírke 3 m, kde je silný umelo vytvorený prúd, ktorého nástrahy musia turisti prekonať. Nájdeme tu možnosť na potápanie v kvalitnom potápačskom bazéne pod dohľadom odborného personálu. Tobogánova veža je vysoká asi 30 m a obsahuje 6 dráh s celkovou dĺžkou 1 km.

Vo vodnom parku na vás čaká aj Vitálny svet – Wellness centrum, kde sú sauny a priestory na inhaláciu, rôzne masáže ako klasická, masáž s vodou alebo turecká mydlová masáž.  Všade vám pomáha príjemný personál na ktorý sa môžete vo všetkom spoľahnúť. Za kvalitné služby zaplatíte len reálnu sumu

Bešeňová – stredisko termálnych vôd je ďalšou turistickou atrakciou na Liptove, ktorú by nemal vynechať ani jeden turista. Prevádzka je celoročná, tak sa tu môžete vyšantiť v každom ročnom období.

Zanechať odpoveď