NEVIETE KAM NA VÝLET NA LIPTOVE?

24 mar

Atrakcie na Liptove

Liptov patrí medzi najkrajšie lokality na Slovensku. Nemožno sa teda čudovať, keď sa množstvo ľudí rozhodne stráviť dovolenku na Liptove. Okrem klasických atrakcií, ako aquparky či motokáre, tu na vás totiž čaká aj množstvo netradičných atrakcií. Jednou z nich je aj Ovečkoland.

Ten sa nachádza na konci dediny Pavčina Lehota, priamo pod najstrmšou bobovou dráhou. Ovčiarstvo a chov oviec nepochybne patria k tradíciám ľudovej kultúry Slovenska. V Ovečkolande si teda môžete vyskúšať vaše zručnosti, ako pravý liptovský bačovia. Budete mať možnosť pohrať sa s jahniatkami či nakŕmiť ich priamo z ruky. Taktiež bude vašou úlohou “prebačovať” ovečky cez prekážkovú dráhu či vyskúšať si množstvo minihier, ako napríklad ujsť s ovečkami pred zlým vlkom. Na svoje si prídu aj milovníci vedomostného kvízu. Ak potvrdíte svoje kvality môžete si odniesť so sebou preukaz liptovského baču. Ovečkoland si tak užijú, ako malý, tak aj veľký. Keď vám počas bačovania vyhladne, môžete využiť neďaleký bufet a pochutnať si na miestnych špecialitách. Celý areál je otvorený počas letnej sezóny od 10:00 do 19:00.

Ako ďalšiu atrakciu na Liptove by sme vám odporučili kolobežky v Žiarskej doline. Užiť si ju môže celá rodina bez rozdielu na vek či pohlavie. Vychutnať si môžete 6 km dlhú trať, na ktorej zažijete množstvo adrenalínu či pokocháte sa krásou okolitej prírody. Váš zjazd skončí na parkovisku pri ústi do Žiarskej doliny, kde kolobežku aj s príslušenstvom odovzáte personálu. Ak by vás kolobežky nenadchli, stále môžete vyskúšať dobrodružstva na elektrických bicykloch. Zľahka teda viete prejazdiť Demänovskú dolinu či navštíviť Liptovskú Maru.

Ako ubytovanie na Liptove vám odporúčame apartmány v Hrabove.